Інші назви
2-Amino-3-methylbutanoic acid,Valine,L-alpha-Amino-beta-methylbutyric acid

Опис
 L-валін є незамінною амінокислотою, що означає, що він не може бути біосинтезований в організмі людини. Тому він повинен бути отриманий через дієтичні джерела, насамперед м'ясо, молочні продукти і багато L-валіну в сирі. Овочеві джерела L-валіну включають зернові злаки, гриби, арахіс та соєві боби.

Принцип дії
 L-валін покращує життєздатність, збільшує тривалість та допомагають у відновленні м'язової тканини. L-валін життєво необхідний ідеального розвитку в новонароджених дітей та підлітків, а азот регулюється дорослими.

Застосування
Як BCAA, L-валін приймають як добавку для нарощування м'язової маси. Але під час синтезу м'язового білка та метаболізму м'язової функції L-валін забезпечує кілька важливих переваг.

Збільшення синтезу м'язового білка
L-валін значно збільшує здатність ваших м'язів відновлювати пошкодження. Це означає, що інші BCAA можуть добре працювати для нарощування м'язової маси, але додавання L-валіну підвищує вашу здатність виконувати роботу, необхідну для нарощування м'язової маси.

Швидше відновлення після тренування
L-валін може зменшити болючість після тренування. Це також сприяє відновленню м'язів. Зазвичай після тренування відчувається біль. Це «біль», який приходить із виграшем, як кажуть. Також часто одразу відчувається опік. Ці болі та болючість можуть тривати до трьох днів. Деякі з цих болів та хворобливості пов'язані з фізичним ушкодженням м'язової тканини.

Було показано, що L-валін зменшує тяжкість цього болю та хворобливості та скорочує час, протягом якого він зберігається. L-валін відіграє важливу роль у відновленні м'язової тканини. Він також знижує вироблення ферменту під назвою креатинкіназа, який є головним індикатором ушкодження м'язів. L-валін призводить до більш швидкого та ефективного відновлення, і це дозволяє вам повернутися до тренувань швидше і з більшою легкістю.

Підвищена витривалість
Однією з найпоширеніших проблем під час побудови тренування є досягнення плато, яке ви, здається, не можете вийти. Це точка, де ви, здається, досягли максимуму. Частково це пов'язано з нестачею L-валіну. Запаси L-валіну в м'язах та крові підтримують вас під час тренувань. Коли ви досягаєте точки, в якій ваші запаси L-валіну виснажуються, це сигналізує м'язам і кровотоку вивільняти триптофан і серотонін – дві хімічні речовини, які наказують м'язам відпочити та розслабитись. Обидві ці хімічні речовини викликають сон. Приймаючи L-валін перед тренуванням, ви даєте своїм м'язам додатковий поштовх хімічною речовиною, яка вам потрібна для збільшення вашого тренування, а не для досягнення плато. Додатковий L-валін підвищує витривалість і знижує стомлюваність.

Дослідження показали, що прийом L-валіну навіть без додавання інших BCAA показав, що він ефективний для підтримки рівня глікогену та глюкози у крові.

Підтримка м'язів
Весь процес нарощування м'язової маси складається з навмисного руйнування м'язової маси та її відновлення у бік збільшення м'язової маси. Одна з найважливіших речей, яких слід уникати, — досягнення точки, коли розпад м'язів перевищує їх синтез. Ви можете допомогти зберегти цей баланс та схилити речі до нарощування м'язової маси з підвищеним рівнем L-валіну. Оскільки L-валін є одним з найважливіших BCAA для підтримки відновлення м'язів, він зрештою гарантує, що ваш тренувальний цикл призведе до чистого прибутку, а не до втрати.

Бореться із захворюваннями печінки та жовчного міхура
L-валін найбільш відомий своїми перевагами як добавка для тренувань. Але L-валін також є важливим для нашого загального стану здоров'я. Однією з переваг L-валіну крім зростання м'язів є запобігання та боротьба із захворюваннями печінки та жовчного міхура. Умови, які ставлять під загрозу печінку та жовчний міхур, ускладнюють або унеможливлюють очищення організму від токсинів. Ці умови можуть призвести до пошкодження головного мозку у довгостроковій перспективі. Наявність достатньої кількості L-валіну підвищує функцію печінки та жовчного міхура. Деякі дослідження показують, що L-валін може захищати від раку печінки.

Добавки з амінокислотами з розгалуженим ланцюгом, які містять L-валін, також використовувалися для наступних цілей:

Цироз печінки
Спортивні здібності та зниження розумових здібностей під час вправ при екстремальних температурах
Спортивні результати та посттренувальна інфекція при екстремальних температурах
Безпека
L-валін є безпечним, оскільки ця амінокислота необхідна організму.

 Жодних побічних ефектів не повідомлялося.

Дозування
 При лікуванні хронічної дискінезії можна приймати дозу 666 мг на день, розділені на три дози.

Захворювання печінки можна лікувати дозою 25 грамів на день