Інші назви
5-Methoxy-N-Acetyltryptamine, MEL, Melatonina, Mélatonine, MLT, N-acetyl-5-methoxytryptamine, N-Acétyl-5-Méthoxytryptamine, Pineal Hormone.
Опис
Мелатонін - це гормон, який природно міститься в організмі. Мелатонін, що використовується як лікарський засіб, зазвичай синтезується в лабораторії. Він найбільш поширений у формі таблеток, але мелатонін також доступний у формах, які можуть бути поміщені під язик. Це дозволяє абсорбувати мелатонін у організмі.
Принцип дії
Основна робота Мелатоніну в організмі – регулювати нічні та денні цикли або цикли сну. Темрява змушує організм виробляти більше мелатоніну, який сигналізує організму про готовність до сну. Світло зменшує утворення мелатоніну та сигналізує організму про готовність до неспання. Деякі люди, які мають проблеми зі сном, мають низький рівень мелатоніну. Вважається, що додавання мелатоніну із добавок може допомогти їм заснути.
Застосування
Мелатонін також використовується при нездатності заснути (безсоння); синдром затримки фази сну; розлад сну зі швидким рухом очей; безсоння, пов'язане з розладом дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ); безсоння через деякі препарати високого кров'яного тиску, які називаються бета-блокаторами; та проблеми зі сном у дітей з порушеннями розвитку, включаючи аутизм, церебральний параліч та розумові порушення. Деякі люди використовують мелатонін для лікування хвороби Альцгеймера або втрати пам'яті (деменції), біполярного розладу, захворювання легень, що називається хронічною обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ).
Інші види використання включають рак молочної залози, рак мозку, рак легень, рак передміхурової залози, рак голови, рак шиї та шлунково-кишковий рак. Мелатонін також використовується для деяких побічних ефектів лікування раку (хіміотерапія), включаючи втрату ваги, нервовий біль, слабкість і знижену кількість клітин, що згущують (тромбоцитопенія).
Безпека
Мелатонін є найбільш безпечним для більшості дорослих, коли його приймають внутрішньо або вводять в організм у короткостроковій перспективі або при нанесенні на шкіру.
Деяким людям мелатонін безпечно приймати до 2 років. Однак це може спричинити деякі побічні ефекти, включаючи головний біль, короткочасні депресії, денну сонливість, запаморочення, судоми у шлунку та дратівливість.
Дозування
При порушеннях сну: 0,5 мг до 5 мг мелатоніну, який приймається щодня перед сном терміном до 6 років. Також використовувалася висока доза 10 мг протягом години до сну до 9 тижнів. 3 мг конкретного продукту приймали щодня протягом 12 місяців.
При проблемах із засипанням: від 0,3 до 5 мг мелатоніну щодня протягом 9 місяців.
При проблемах зі сном у людей із порушеннями циклу сну та неспання були використані від 2 мг до 12 мг, які приймають перед сном протягом 4 тижнів.
При безсонні використовувалося від 2 мг до 3 мг мелатоніну перед сном до 29 тижнів. Вищі дози до 12 мг щодня використовувалися при більш короткій тривалості (до 4 тижнів).
Діти
При розладах сну у сліпих використовується 0,5 мг до 4 мг мелатоніну щодня протягом 6 років.
При проблемах із засипанням: від 1 мг до 6 мг мелатоніну перед сном протягом одного місяця.
Проблеми зі сном у людей із порушеннями циклу сну та неспання: від 0,5 мг до 12 мг мелатоніну щодня протягом до 12 тижнів використовується дітям та підліткам від 3 місяців до 17 років.
При безсонні: 5 мг або 0,05 мг/кг до 0,15 мг/кг маси тіла, зроблені перед сном протягом 4 тижнів, дітей 6-12 років з первинним безсонням. При вторинному безсонні від 6 мг до 9 мг, які приймають перед сном протягом 4 тижнів, застосовували у дітей віком від 3 до 12 років.
Для зменшення тривоги перед операцією: 0,05 мг/кг до 0,5 мг/кг маси тіла приймали до анестезії у дітей віком від 1 до 8 років.
ДЛЯ ШКІРИ:
Для засмаги: використовувався гель, що містить від 0,05 до 2,5% мелатоніну, що застосовується за 15 хвилин до, або до 4 годин після впливу сонця.
Найпоширеніші питання про мелатонін
Для чого можна використовувати мелатонін?
Добавки мелатоніну можуть допомогти при певних станах, таких як зміна часових поясів, розлад фази затримки сну та неспання, деякі розлади сну у дітей та тривога до та після операції.
Чи є безпечним мелатонін для щоденного використання?
Незважаючи на те, що більшість людей зазвичай безпечно приймати мелатонін короткочасно, порадьтеся зі своїм лікарем, якщо ви плануєте приймати його щодня для вирішення проблем зі сном. Крім того, якщо проблеми зі сном починають впливати на ваше повсякденне життя, поговоріть зі своїм лікарем про свої симптоми та можливі варіанти лікування.
Кому потрібно приймати мелатонін?
Кому можна приймати мелатонін. Більшість дорослих віком 55 років і більше можуть приймати мелатонін для усунення короткочасних проблем зі сном. Дорослі до 55 років та діти з тривалими проблемами сну можуть приймати мелатонін за рекомендацією спеціаліста.
Чи є мелатонін снодійним?
Мелатонін викликає сонливість. На відміну від багатьох снодійних, що відпускаються за рецептом, мелатонін не є заспокійливим. Він працює, сигналізуючи вашому тілу, що зараз ніч, і заохочує природні цикли сну та неспання, щоб допомогти вам відключитися на ніч.
Чи має мелатонін побічні ефекти?
Менш поширені побічні ефекти мелатоніну можуть містити короткочасне відчуття депресії, легкий тремор, легку тривогу, спазми в животі, дратівливість, зниження уваги, сплутаність свідомості або дезорієнтацію. Оскільки мелатонін може спричинити денну сонливість, не керуйте автомобілем та не використовуйте механізми протягом п'яти годин після прийому добавки.
Скільки мелатоніну приймати безпечно?
Як правило, безпечна початкова доза для дорослих становить від 1 до 5 міліграм мелатоніну. Люди похилого віку можуть вважати ефективними дози нижче 1 міліграма. Дітям не можна приймати мелатонін, якщо це не рекомендовано лікарем.
Кому не можна приймати мелатонін? Протипоказання для прийому мелатоніну
Якщо ви вживали алкоголь, також небезпечно приймати мелатонін. Мелатонін також не для вас, якщо ви вагітні або годуєте грудьми. Дослідники просто не мають достатньо даних, щоб знати, чи безпечний він для плода чи немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні.
Основні | |
---|---|
Виробник | БЕТ |
- Ціна: від 17 100,37 ₴/кг