Хлорофілін натрію і міді - це натуральний зелений пігмент, який отримують шляхом екстракції та процесів очищення з природних зелених рослин або фекалій шовкопряда. Хлорофілін натрію міді - це стабілізований хлорофіл, який отримують з хлорофілу шляхом омилення та заміни атома магнію міддю та натрієм. Це темно-зелений до чорно-синього порошку, легко розчинний у воді, але слабо розчинний у спирті та хлороформі, з прозорою нефритовою водою. розчин без осаду.
Хлорофіл, присутній у рослинах, водоростях і ціанобактеріях, є зеленим пігментом, який надає кольору листям дерев і рослинам. Хлорофіл відповідає за фотосинтез, процес, який із світла, вуглекислого газу та води виробляє цукри, які називаються вуглеводами (енергія). Таким чином, хлорофіл необхідний для життя, оскільки він дозволяє всьому харчовому ланцюгу харчуватися енергією, яку він виробляє.
Саме фотосинтез і, отже, хлорофіл також є джерелом практично всього кисню, яким ми дихаємо на Землі.
Тому хлорофіл необхідний для нашого життя та виживання. Незважаючи на те, що хлорофіл такий малий для нашого ока, він всюдисущий і відіграє велику роль на Землі.
Види хлорофілу
У своєму природному стані існує п’ять типів хлорофілу, чотири з яких домінують у царстві рослин, а інший тип є винятковим для світу мікроорганізмів (прокаріотів).
Хлорофіл А: міститься в рослинах, водоростях і ціанобактеріях.
Хлорофіл B: міститься в зелених рослинах і водоростях.
Хлорофіл С: міститься в діатомових водоростях, бурих водоростях і дінофітах.
Хлорофіл D: міститься лише в червоних водоростях.
Хлорофіл Е: міститься в деяких прокаріотах.
Існує кілька типів хлорофілу, але два основних типи - це хлорофіл а та хлорофіл b. Загалом хлорофілу А міститься втричі більше, ніж хлорофілу В. (30)
Молекула
Ви коли-небудь чули, що хлорофіл - це кров рослин? Деякі навіть кажуть, що молекула хлорофілу нагадує наші еритроцити. Насправді вони мають кілька подібностей, але хлорофіл дуже відрізняється від наших еритроцитів. Дійсно, хоча дві молекули мають подібне кільце, ми бачимо, що гемоглобін має атом заліза в центрі, тоді як хлорофіл має атом магнію. Крім того, розгалуження молекули хлорофілу довше, і це також робить його нерозчинним у воді. Таким чином, у своєму природному стані хлорофіл розчинний у ліпідах (олії). Розводити його у воді не можна.
Навіщо приймати хлорофіліпт?
Щоденне споживання хлорофілу має багато переваг для здоров’я, і наукові докази цього накопичуються. Ось основні переваги для здоров’я, визнані Міністерством охорони здоров’я Канади, а також інші позитивні ефекти, які зараз вивчаються.
Користь хлорофілу для здоров’я
1. Його антиоксидантна здатність
. Антиоксидантна здатність хлорофіліну приблизно в 2000 разів більша, ніж у чорничного соку, і в 20 разів більша, ніж у ресвератролу, органічної молекули, визнаної одним із найкращих засобів для боротьби з окисним пошкодженням, спричиненим хімічними канцерогенами та радіацією. Отже, це чудовий спосіб щоденної боротьби з вільними радикалами!
2. Його внутрішня дезодоруюча сила
Хлорофіл має здатність зменшувати неприємний запах з рота, запахи їжі, поту та кишечника.
Частково завдяки своїй здатності зв’язуватися з певними органічними молекулами, відповідальними за неприємні запахи, такими як путресцин і кадаверин, хлорофілу вдається нейтралізувати неприємні запахи. Інші дослідження показали дуже сприятливий вплив на пацієнтів, які перенесли колостому.
Інші відомі переваги для здоров’я згідно з консультованим дослідженням.
1. Детоксикація
Хлорофіл зв'язується з афлатоксинами і сприяє їх виведенню (детоксикації). Афлатоксини — це токсини, які, серед іншого, утворюють мікроскопічна цвіль на арахісі. Вони дуже небезпечні для печінки, а оскільки зв'язуються з ДНК, можуть викликати рак. Хлорофіл також може вимикати проміжні сполуки ДНК афлатоксину, які викликають рак.
Інше дослідження показало, що прийом хлорофілу може допомогти організму вивести інші небезпечні токсини (триетиламіни).
2. Профілактика раку та лікування раку товстої кишки.
Дослідження показують, що хлорофілін має багатообіцяючий ефект у профілактиці раку, оскільки він міг би запобігти мутації наших клітин і боротися з вільними радикалами, відповідальними за пошкодження наших клітин, викликаючи таким чином тривалий рак. Хлорофілін також мав би терапевтичний ефект при лікуванні раку товстої кишки, впливаючи на рибонуклеотидредуктазу.
3. Протизапальна дія
Дослідження також показують, що хлорофіл, особливо хлорофіл типу А, має чудову протизапальну дію шляхом інгібування цитокінів, відповідальних за запальні реакції. Таким чином, хлорофіл буде інгредієнтом з великим потенціалом у розробці нових ліків для шкіри.
4. Лікувальні здібності
Кілька досліджень показують обнадійливі ефекти в загоєнні шкіри. Місцеве нанесення на рану гелю, що містить хлорофіл, прискорить загоєння шкіри та допоможе запобігти інфекціям. Також є припущення, що протизапальні властивості хлорофілу допоможуть у загоєнні шкіри.
5. Омолоджувальна дія на шкіру
Крім того, хлорофіл, що міститься в гелі, нанесеному на шкіру, демонструє багатообіцяючий вплив на зменшення ознак старіння, викликаних впливом сонця. Його ефекти проти старіння та проти зморшок можна порівняти навіть з деякими кремами, які призначають дерматологи (креми, що містять ретиноєву кислоту/третиноїн). Але це ще не все, інше дослідження показало, що хлорофіл може діяти, захищаючи організм, особливо шкіру, від іонізуючого випромінювання, такого як гамма-промені.
6. Лікування прищів
При місцевому застосуванні хлорофіл також має дуже цікаві ефекти при лікуванні прищів. Дослідження показують, що його антиоксидантна, протизапальна та загоююча дія зменшує кількість уражень, тяжкість акне та рівень шкірного сала після 3 тижнів лікування .
7. Збільшення виробництва лейкоцитів (імунна система)
Дійсно, китайське дослідження показало, що прийом 120 мг хлорофілу збільшує виробництво лейкоцитів у пацієнтів з лейкопенією (у яких недостатньо лейкоцитів).
Як отримати більше хлорофілу?
Хлорофіл у вашому раціоні
Перше, що потрібно зробити, це включити в свій раціон джерела хлорофілу. Першим кроком є додавання більше зелених овочів у свій раціон. Ці овочі багаті не лише на хлорофіл, але й на вітаміни та мінерали, корисні для здоров’я. Головне споживати його регулярно, щодня. Не обов’язково їсти салат окремо. Урізноманітнюйте свою зелень. У деякі дні додайте салат як гарнір. Брокколі на пару. Додайте в зажарку трохи шпинату. Зварити квасолю. Час від часу їжте зелений горошок. Якщо ви вже готуєте смузі вранці, не соромтеся додати в нього трохи зелених овочів. Головне – інтегрувати їх у свої звичайні харчові звички. Але зачекайте! Оскільки хлорофіл чутливий до тепла, не готуйте зелень занадто довго.
З іншого боку, хлорофіл у нашому раціоні важко засвоюється з двох основних причин. Хлорофіл міститься в захисних клітинах (хлоропластах), які не всі розщеплюються, коли ми їмо їжу. Також цей хлорофіл міститься в маслі. Отже, література вказує, що насправді поглинається лише 4% цього хлорофілу.
Оскільки дослідження показали, що кількість хлорофілу, необхідна для максимізації корисних ефектів, становить близько 100 мг на день і що лише 4% хлорофілу в їжі засвоюється, це означає, що вам потрібно з’їсти еквівалент 50 чашок петрушки. або 100 чашок шпинату в день, щоб засвоїти 100 мг хлорофілу в день. Очевидно, що ці кількості неможливо споживати щодня!
У таблиці нижче показано кількість хлорофілу, що міститься в різних джерелах, і кількість, яку насправді засвоює наш організм.
Порція Хлорофіл (мг) Поглинання (мг)
Петрушка, 1 чашка 48,0 1,9
Шпинат, 1 чашка 23,7 0,95
Крессон, 1 чашка 15,6 0,6
Зелена квасоля, 1 чашка 8,3 0,33
Рукола, 1 чашка 8,2 0,33
Ендівій, 1 чашка 5,2 0,2
Зелений гороху, 1 склянка 4,8 0,19
Хлорофіл
Хоча дієта є найпростішим способом збільшити споживання хлорофілу, прийом добавки хлорофілу має великі переваги.
По-перше, добавка хлорофілу гарантує, що ви приймаєте ту саму дозу щодня. Для порівняння неможливо точно знати, скільки хлорофілу ми споживаємо з дієтою...
По-друге, справжня добавка хлорофілу дає змогу отримати якомога більше користі від хлорофілу, оскільки в цьому випадку він водорозчинний і багато легше засвоюється. Дослідження показують, що через їжу ми засвоюємо лише 4%!
Щоб допомогти вам вибрати правильну добавку хлорофілу, необхідно виконати 5 критеріїв:
1-Не плутайте хлорофіл, хлорелу, спіруліну та зелень.
Не всі зелені добавки однакові! Хлорела, спіруліна та зелень не забезпечують переваги хлорофілу. Хлорофіл, який вони містять, не є біодоступним. Ніщо не може замінити справжню добавку хлорофілу. І всупереч тому, у що багато хто може вірити, справжня добавка хлорофілу містить лише хлорофілін і не містить вітамінів, мінералів або білків. Ви отримуєте хлорофіл лише в справді біодоступній формі.
2-Знайте джерело походження вашого хлорофілу
Хлорофіл можна витягти з будь-якого ботанічного джерела, багатого на хлорофіл, але практичним і комерційним способом його витягують переважно з листя шовковиці (Morus alba) або люцерни (Medicago sativa). У випадку з листом шовковиці його вилучення не дуже сексуальне. Оскільки шовкопряди харчуються виключно листям шовковиці, хлорофіл шовковиці витягується з фекалій шовкопряда! Його екстракція включає леткі хімічні розчинники, сліди яких все ще присутні в споживаному продукті.
У випадку з люцерною хлорофіл витягується безпосередньо з пагонів люцерни, і цікавий факт, що вона росте швидко, а її вирощування не виснажує ґрунт. Саме з цих причин наш хлорофіл Land Art походить виключно з люцерни без ГМО та екстрагується холодним способом без хімічних розчинників.
3-Виберіть рідку форму.
Добре відомо, що рідку добавку легше засвоювати, ніж добавку у формі капсул або таблеток. З цієї причини, якщо ви можете, вибирайте хлорофіл у рідкій формі, оскільки він буде більш біодоступним, і ви легко отримаєте максимальну користь для здоров’я.
4-Виберіть правильну концентрацію.
Доступно кілька концентрацій, і легко заплутатися перед такою кількістю вибору! Чим концентрованіший рідкий хлорофіл, тим сильніше буде присутній трав’яний смак і тим менш помітним буде доданий смак. Якщо це ваш перший досвід, виберіть меншу концентрацію. Якщо ви вже є постійним споживачем, цей смак для вас менш важливий і вам подобається трав’янистий смак, спробуйте вищу концентрацію, оскільки це буде для вас економніше.
5-Знайте тип екстракції, який використовувався для вашої добавки хлорофілу
Щоб сприяти засвоєнню хлорофілу, пігмент хлорофілу необхідно спочатку виділити, видаливши його з хлоропласту. Цю операцію відносно легко виконати шляхом подрібнення з подальшою екстракцією органічним розчинником, оскільки хлорофіл є маслом. Існує кілька можливих методів вилучення: хороші, погані та дуже погані!
Оскільки для екстрагування потрібно використовувати органічний розчинник, найгірший спосіб виконати цю роботу – використовувати розчинники, які є шкідливими для вашого здоров’я, враховуючи, що певна кількість розчинника залишається в екстракті. (Наприклад: етилацетат, бензол, хлороформ, дихлорметан, метанол і т. д.)
Інша погана екстракція полягає у використанні розчинників, які є більш шкідливими для здоров’я. (наприклад, етанол, пропіленгліколь)
І найвідоміший метод екстракції на сьогоднішній день називається надкритичною екстракцією, яка передбачає використання дуже холодного рідкого вуглекислого газу (оскільки він знаходиться під дуже високим тиском) під час екстракції. Після завершення екстракції високий тиск скидається, що дозволяє CO2 повернутися до своєї газоподібної форми, бути відновленим і використаним для інших циклів екстракції.
Результатом екстракції є суміш хлорофілів у формі майже чистої олії, незалежно від використовуваного рослинного матеріалу. Оскільки цей хлорофіл у масляній формі важко засвоїти, він повинен зазнати трансформації, яка робить його водорозчинним і, отже, легко засвоюваним нашим організмом. Це перетворення називається омиленням. Для омилення хлорофілу використовується сода (NaOH) або поташ (KOH) у присутності міді. Утворену сіль хлорофілу називають хлорофіліном. Сода дає нам хлорофілін міді натрію, тоді як поташ дає нам хлорофілін міді калію. Під час цього перетворення атом магнію хлорофілу замінюється на атом міді. Слід зазначити, що всі рідкі та розчинні водні добавки з хлорофілом на ринку пройшли цю обробку, інакше хлорофіл просто не був би водорозчинним!
На цьому етапі важливо демістифікувати присутність міді, оскільки деякі помилково вважають, що це токсичний елемент. Немає нічого хибнішого, тому що мідь необхідна нашому організму. Це одна з кількох метаболічних реакцій, необхідних для правильного функціонування нашого організму. Нам не потрібно покладатися на добавку хлорофілу, щоб забезпечити нам необхідну щоденну кількість міді, тому що згідно з даними охорони здоров’я Канади, середня добова доза міді становитиме приблизно 4 мг. Доза 100 мг хлорофіліну натрію міді забезпечує лише 0,02 мг засвоюваної міді, тому не припускайте, що добавка хлорофілу також є добавкою міді.
Основні | |
---|---|
Застосування препарату | для печінки |
- Ціна: Ціну уточнюйте